hrad Houska

23. března 2006 v 19:22 | Ragnarök |  Záhady
Slyšeli jste někdy o hradu Houska? Když se Karel Hynek Mácha chodíval inspirovat kolem Bezdězu, Housky,..., Potkal jedné noci na Housce zvláštně oblečené lidi a jedna žena mu ukázala věc, kterou definoval jako krabici s pohyblivými obrázky, ve které viděl něco co popsal jako peklo. Ta žena mu řekla, že to co vidí, není peklo, ale svět v roce 2006.
A právě na hradě Houska se nachází oficiálně uznaná brána do pekla. Příběh: Ve středověku se ve skále otevřela díra, ze které místní obyvatelé cítili sirný zápach a po nějaké době z díry začaly vyletovat divní tvorové - lidská hlava, tělo lva i s ocasem. Držely v rukách luky, ale opačně, než bylo zvykem. Tito tvorové pak měli lidem škodit v hospodářství, na polích, v domácnostech,... . Tuto díru se lidé nakonec pokoušeli zasypat kamením, ale po dlouhé úmorné práci usoudili, že to není možné, a tak na díru postavili hrad - Housku. Podle pověsti hlídá díru mnich v černém hábitě - a kdo ví, možná v roce 2006 přestane.
Takhle jsou vyobrazeni zmínění tvorové na stěnách kaple:
Takto vypadá kaple:
K. H. Mácha svůj příběh sepsal do dopisu, který zde též uvádím:
Milý Eduarde, ... nazítří na silnici litoměřické před Bohušovicemi mne přepadla nevýslovná touha, že když se dám vpravo, přes lesy a hory, za pár mílí doputuju k Housce a Bezdězu - kdo ví, kdy je zas zhlídnu!
Došel jsem na Housku s druhé hodiny půlnoční. Císařský háv nebes, lesy šuměly nočním vánkem. Jasno všude, lampy nepotřebí, v duši horší temnota. Jeť prý na hradě jáma, sluje jakási, vede do pekla. Jedni praví, že ji sám d'ábel vykopal, jiní, že alchymisti prorazili. Jda po nádvoří, v hlubokých stínech zahlédl jsem temnější - otvor v podzemí. Do té pekelné jámy spustil kdys zločince - Eduarde, mně té chvíle bylo zoufaleji, než dávnému odsouzenci - táhlo mě to v neznámé hlubiny stezkou neznámou! Pro tu chvíli zažehl jsem borovou soušku, a Eduarde, já se toho odvážil - vlezl jsem do té díry. Chvíli sestupuju - podobné chodby bývaly na Dobytčím trhu, co klučík jsem jimi prolézal - závanem z hlubin louč zhasla.
Kolem děsivé nicoty, noha se třásla na výstupcích kamení, chrastění kostlivců, světlo modravé, co odraz v hladině, v něm stíny jak strašidla...
Když jsem k sobě přišel - Eduarde - já byl v pekle - nebo v zimničních snách.
Mraky bledé, slunce nevidno, nebe povlečené obrovitou sítí pavučin. Povětří sytila síra, prach a čoud štípal v plicích, že jsem stěží dýchal. Pomíšený hluk se rozléhal, dunění a potlumené ryčení - lkala zem z roztaveného kamene. V útesech pískovcových vyhlodaná doupata plála nadpřirozeným jasem, žlutým, sinavým.
Kostlivci netvoři se vypínali nad vrcholky bradel, porostlých sežehlými křovinami, ratolestí nevidět. Bytosti lidské s lícemi změněnými, za časté nevidomí, namnoze šaškovskou veteší oděné, chvátaly v zástupech co vichřicí hnány rmutným labyrintem.
Štvaly je Dantovy ďábelsky chechtající se měchy s očima ohnivýma - vsávaly a polykaly ty neštastníky. Eduarde, já myslel, že zešílím - ouzkost a smutek mě pojaly ze strašlivé končiny. Pekelných nástrojů jsem se nebál, dalo se jim utýct - zatracenců jsem želel, že se v hořkém chvatu míjejí, na sebe nepromluví, bez usmání, bez pozdravu.
Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až dívčina jakási v šedé elfí říze, zářivá co Anjel, ve zlatých vlasech černou čelenku, obepínajicí tvář - pousmála se na mne. Přistoupil jsem k ní, v zoufání svém pravím: "Jsem v pekle... " Zavrtěla hlavou - já se leknul, že mi nerozumí. Tu sňala z hlavy tenkou pásku, já se opakoval. Smála se, řkouc po česku zpěvným hlasem, leč rychle a podivným přizvučením: "To si myslí mnohý... " Eduarde, ty vidiny se měnily a přelévaly - na nich skutečné peklo horoucí.
Člověk nemůže vypsat, co vidiny ukazovaly. Všechny mé noční přístrahy se otevřely, všechny temnoty, plameny, propasti, lidi, co larvy - kéž bych oči mohl otevřít mimo vidění své...! Rakev temnoty a červů, bolest, hrůznost nejdivější, děsivější otevřeného hrobu... Hrůza... Eduarde, kéž bych směl zapomenout!
"Jestli toto není peklo, kde tedy jsem?" táži se vyjeven - člověk je slabé zvíře. "V Praze," předci, odvětila sličná Dídó. Mně se zatmělo před očima. Vzpomněl jsem na legendy, kdy člověk opustiv domov, vrací se po řadě roků: "Který letopočet?" vyhrkl jsem, doufaje, že žertem odpoví. "Dva tisíce šest, " pronesla. Zakroužila prstem po čele - zmizela mi.
Já jí nevěřil, Eduarde - budoucnost nemohla být hrozivější mých nočních můr! Bloudil jsem mezi domy - útesy, tak vidím v povzdálí utěšené villy, zeleň, bílé zídky... Utíkal jsem k nim: zas nebylo vidět živáčka, jen psi štěkali za vysokými ohradami. Najednou zhlídnu kovový plot, kolem trocha křoví, uvnitř jáma, zpustlé rozvaliny - smetí kolem...!
Já to místo poznal, Eduarde - poznal jsem ho! Kdybych paměť ztratil, stála tam cedule, na ní ouředním hranatým písmem, špatným českým jazykem sepsané, co za místo se zde nachází...
Já to místo předce znával, kolem lesy hluboké a stinné. Sedával jsem tu, slýchal hlahol rohů, třeskot mečů
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Judyth Judyth | Web | 25. března 2006 v 18:00 | Reagovat

Inu zajimave ,-)

2 Figi Figi | E-mail | 28. března 2006 v 17:43 | Reagovat

jj, tak tenhle dopis jsem četla, dokonce myslím, že ho mám v nějaké knížce s prózou K.H.Máchy...zajímavý příběh

3 Gothictear Gothictear | 20. května 2006 v 12:01 | Reagovat

O tom dopise vím už dlouho,na Housce jsem byla minulý rok a jako hrad,zámek nic moc,akorát ta kaple ujde,nevím jestli se tu zmínilo,že se do té díry,ještě předtím než jí s námahou zasypali,spustili lidé vězně odsouzeného k trestu smrti,aby zjístil co se tam nachází(moc si to už nepamatuju,ale když navštívíte Housku tak vám to znovu odviprávějí)když ho vytáhli tak byl celý bledý a měl šedé vlasy hrůzou,kterou spatřil.

Co bych dala za to,abych mohla zpátky do minulosti a ještě k tomu s Máchou:)

4 Ragnarök Ragnarök | E-mail | 23. května 2006 v 21:02 | Reagovat

Gothictear: ano, je to tak, ale já to tu nezmínil, protože jsem zapomněl:) A s tím návratem do minulosti, taky bych se vrátil...

5 hl hl | 20. června 2006 v 11:16 | Reagovat

Už sem takovejch příběhů o tomhle hradě četl dost a byl sem tam před lety na exkursi bylo mi tam blbě a měl sem divnej pocit.Sem presvedcenej ze tam neco je

6 hanysek33 hanysek33 | 12. července 2006 v 22:00 | Reagovat

jj je to zajímavé vše okolo tohoto hradu.těch pověstí je mnoho.

7 Tereza Tereza | E-mail | 22. července 2006 v 12:21 | Reagovat

Podle mě v tom hradě něc musí bejt. Slyšela sem, že je okolo neurodná půda,psi tam nechtěj a koně se plašej. Ještě sem tam nebyla, ale chtěla bych tam přenocovat. Ale nechci do toho jít aniž bych věděla co  mám čekat. Spal tam někdo??? Byla bych ráda, kdyby mi napsal co se tam dělo (jestli se něco dělo). A ještě něco. Známí tam spali a prej se jim tam v noci objevily nějaký divný postavy okolo ohně.

8 PanDeRass PanDeRass | E-mail | Web | 3. srpna 2006 v 0:15 | Reagovat

Článek je naspaný podle paní Vrbenské myslim že tak se jmenuje (něco jako Historie hradů v Čechách - po dané události jsem ochotně pátral jak na daných lokalitách, tak v archivu v osobních dopisech K.H.Máchy a nakonec i u paní autorky - která mi řekla, že záležitost byla vymyšlena, jako povídka do knihy a také aby se zvýšila jednak návštěvnost několika míst a druhak prodej knihy.

K Housce - na Housce jsme spali a je tam až neuvěřitelný klid. Doporučuju aspoň noční prohlídku - je fakt, že hrad má tlustší zdi vevnitř a je stavěn spíše jako na obrabu "ze vnitř", dokonce je možné, že v kapli zazdili bránu do pekel - ale podařilo se jim to - na hradě je až podivný klid - nic - pohoda - super procházka půlnočním hradem o samotě.

Šetření události jsme prováděli s pár zainteresovanými známými lidmi na žádost a doporučení plzeňského Klubu Psychotroniky a Ufo (zní to debilně - ale mají mnoho různých celkem seriozních badatelských aktivit)

9 Jarek Jarek | E-mail | 8. srpna 2006 v 12:17 | Reagovat

Také jsem byl na Housce a slyšel povídačku o Máchově dopisu (prý z 10.8. 1836). I když jsem tomu nevěřil, přece jen mi to nedalo a koukl do pár knih.. Přítel Eduard opravdu existoval a dostával od Máchy dopisy, ale samozřejmě žádný podobného znění. Hm, ještě by mě zajímalo, co je pravdy na té levoruké kentauřici - lučištnici, která je zpodobněna v kapli. Zda je to původní malba nebo jenom další "záhada" pro návštěvníky...

10 ??? ??? | 6. března 2007 v 17:57 | Reagovat

Tak jsem na te housce taky byl!!!!A neni tu vubec nic mozna tak akorat bordel kolem hradu a vlcak na nadvori!!!!Akorat jestli muzu doporucit tak je zde nadherny vyhled ze skaly o kus dale.Jinak tam opravdu nic neni!!!!!!

11 Simi Simi | 9. března 2007 v 11:15 | Reagovat

Taky sem byla na Housce a to několikrát a taky si myslím, že jsou to jen povídačky tedy aspoň nic zvláštního jsem neviděla. Já nevím myslím, že ten příběh je moc zveličovanej kvůli lidem. Když budou věřit v to, že tam něco je tak se tam půjdou podívatn a tím pádem bude velká návštěvnost. Ale nevím třeba to pravda je a třeba není. Říká se taky, že když se na Housce vyfotíte nikdy nepohlédnete přímo do objektivu a když už přece jen a no váš obličej bude rozmazán nebo ta fotka nevyjde. Já se fotila před bránou a ta fotka vyšla naprosto normálně a do objektivu koukám, ale třeba to chce vyfotit se přímo uvnitř hradu. Takže jestli ste to někdo zkoušel, tak napište jak to vyšlo.

12 ??? ??? | 12. března 2007 v 21:27 | Reagovat

ja mam fotky taky ale jenom pred branou a jsou uplne normalni tak ze newim!!!!

13 Jiří Jiří | E-mail | 27. března 2007 v 17:16 | Reagovat

Vážení, chtěl bych se s Vámi podělit o zážitek z návštěvy hradu Houska. Mám k tomu osobní důvod. Nejdříve Vás chci ujistit, že nejsem žádným psychotronikem a k tomuto místu nemám žádný vztah. Důvod mé návštěvy vyslovím jednou větou: před rokem jsem v jisté situaci získal schopnost komunikovat s kosmem. Další vysvětlování je zcela zbytečné, protože se vymyká jakékoliv normě, logice i rozumu. Nikdy jsem s vysvětlováním nepochodil. A teď k věci: na toto místo jsem přijel jen proto, protože mezi mnohými komunikuji i s K.H.Máchou. Nikdy nikoho nevyvolávám, on sám mne oslovil. Přiznám se, že jsem to nechápal. Texty, které mi nadiktoval, jsem zpočátku zasílal různým redakcím apd. Po neúspěšné odezvě, se mi následně jednoduše odmlčel. Teprve před několika dny se znovu výrazně připomněl. Jak? Píše mi fejetony o životě, o smrti a samozřejmě básně. Je to možná jediný způsob, jak mohu přesvědčit sám sebe, že nemám halucinace. Přepíši Vám jeho tři texty – z pochopitelných důvodů, jen jejich neucelené části. Úsudek si udělejte sami. K dnešní návštěvě: byl krásný den, klid a pohoda v okolí celého hradu. Možná pravý opak toho, co jsem očekával. Ale jsem si vědom, že byl den a ne noc. Odpovědět na jedinou otázku, která toto místo zahaluje, byl důvod proč jsem se na hrad vydal. Možná jsem chtěl udělat i radost hlasu, který neustále vnímám. Proč? Jak je kolem čehokoliv vyvoláván strach, je v tom vždy záměr, jak zatajit, jak odradit. A to je možná důvod, proč mi toto místo i přes dnešní absolutní pohodu zajímá. Pokládám na závěr jednu otázku. Hrad byl postaven ve středověku. Kdo bránil pokroku a poznání, poznání toho, co nás ve skutečnosti obklopuje?!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- H r a d   H o u s k a.

Hrad Houska začarovaný jest. Léta jsem o tom četl, z povídání jsem pochopil, že je možné poznat síly pekel, energie v něm, možné jest v nočních hodinách při svitu měsíce.

Hustý listnatý les, sám hrůzný jest, cesta nekonečných stínů, na konci cesty hrad jak z temnot vyrůstá. Vchod branou zavřen jest, do hradu jest možno průrvou v zemi vlézt.

V moci ďábla, v moci mandragory, krok za krokem v podzemí, sám mezi černými kameny, vznášet svého ducha cítím, bez bolesti propadám, čehosi nepochopitelného se držím, připadá mi jak zlatý anděl smrti. Unášen jsem tryskem někam, kde zůstávám opuštěn.

Nechal mne na pospas býti, jsme snad v jiném světě nebo v jiné době? Chci se vrátit, ale není kam, jen žár duší mi dává tušit, kde najdu vše, co mi cizí jest.

Mlčící bytosti, kovové příšery v nichž mlčící lidé poslušně vchází. Železná příšera se neustále vrací a další a další bytosti pohlcuje. Vracím se do lesů, kde zříceniny jest, sedíc mezi kameny věřím, že zlatý anděl mi opět podá ruku. Nestane se tak ani první noc ani den. Zcela bez ducha chodím prostorem, kde nikoho neznám a vše mi cizí jest. Kovové příšery zdáli vidět, jak chrlí oheň, já zděšen v lese již zůstávám.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- R e k v i e m.  

Karel Hynek Mácha

Noc nejtemnějších stínů,

kol žár zničených živlů.

Zem s popelem se mísí,

prach ve vzduchu víří,

tmou krok smrti se blíží.

Jen květ popelavých rostlin

pne se nocí krutých stínů.

Chtíč prokletých chtíčů,

znát tajemství pekelné vášně,

znát tajemství příčin zmaru

života a pekel!

Zmaru vůně vřesu jež plamen pohltila,

jsi-li spravedliv,

buď zobrazen jako zrůda,

zrůda číhající na dotek křídel vášek.

Jsi-li démon noci skrývajíc se za mříže pekel,

je se mnou Amen.

Jedovatá lázeň hrdla,

lest, kterou jsi mi nastražila,

smrti, proklínám Tě!

Kol ticho,

leč mrtvolný pot svírá,

noční můra si na čelo sedá.

Noc dlouhá,

nekonečná pouť,

kletba smrti vyřčena je!

            Lůno rakve,

příkrov popelavé země,

na věky domovem je.

Proklínám Tě!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Karel Hynek Mácha

K r u t o s t   Ď á b l a

Sestup,

sestup kletbo níž.

Dech ztrouchnivělého dřeva,

larvy, červy, puškvorce,

krok smrti na víku rakve

jak krutý hrom hřmí.

Výr houká v korunách věků,

ozvěna kradmo letí údolím

k břehům zapomnění,

jen Satan naslouchá,

kdo odhodlán je nejhlubší

studnou pekel,

s kyvadlem času

předbíhat.

Poznávám tě lidská zrůdo,

máš pro mne další tělo?!

Hromy blesky,

síra pekel,

bůh v převlečení pocestnýho!

Mám pocit,

že se tu někdo zbláznil.

Jícen pekla,

chřtán Mefista,

co tu ještě hledáš…..

č e r v e !

Kdo tu dělá průvan?

Bože zmizni,

to je moje studna!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Výše uvedené texty jsou doslovnou citací vnímaného vjemu. Básní a fejetonů mám zatím přes dvacet. Vím, že se to vymyká logice a rozumu . . . .

14 Lenka Lenka | E-mail | 27. května 2007 v 10:31 | Reagovat

Já jsem jen tek náhodou četla knížku a tam byla tahle pověst o hradu Bezděz.Teď je na internetu že našla novou místnost v podzemí o které ještě nic nejistili,má malý otvor ve skále.Třeba je to ta místnost o které se vypráví že je brána do pekel.Ale je to velmi zajímavé

15 L.K L.K | 18. června 2007 v 22:26 | Reagovat

Byla jsem na zmiňovaném hradě asi třikrát.Okolo něj jsou nějaké negativní síli protože mojí kamarádku tam začela nesnesitelně bolet hlava a málem omdlela. to trvalo ale i když jsme byly vzdáleny tak půl km od hradu.Potom bylo všechno v pořádku.Zvláštní místo.Ale ten dopis.....moc se mi nezdá......Nechci se nějak posmívat,nebo se rouhat,ale myslim že byl pan Mácha trochu pod vlivemnějaké drogy.....Toť jenom můj názor,třeba to tak není.Takže si myslím že hrad Houska nám bude dále zahalen v hábit nepoznání,či neověřitelnými fakty.

16 Ragnarök Ragnarök | E-mail | Web | 19. června 2007 v 23:16 | Reagovat

O Máchovi je všeobecně známo, že holdoval sexu, drogám a alkoholu...i když napsal tak krásné dílo jako je Máj...

17 Evice Evice | E-mail | 21. června 2007 v 10:20 | Reagovat

Na hradu Houska jsem ještě nikdy nebyla, ale letos se tam chystáme. V článcích uvádíte, že jste na hradě (nebo v jeho blízkosti?) spali. Přes koho je to možné domluvit (přespat v hradu) a kde je to možné ve stanu? Díky za odpovědi.

18 ??? ??? | 22. června 2007 v 17:53 | Reagovat

Evice-musis se domluvit s kastelanem:)))na tom hradu nic nebylo neni a nebude:))))mozna tak ten bordel se tam uklidi:))))kdyz je tam nejakej ten duch ze to neuklidi ze semu na to chce porad koukat:)

19 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 24. června 2007 v 22:15 | Reagovat

Na Housku jsem podnikal nelegální výpravy ještě před jejím navrácení nynějším majitelům.Hrad chátral a v jeho zdech se ukrývalo mnoho vzpomínek.To tiché vyprávění dávno zapomenuté historie ve mně zůstane ještě dlouho.Nicméně:Fotek jsme tam pořídili spoustu (mnohé z vás by možná zajímaly) a k výše uvedeným jevům na nich nedošlo.Hrad mám prochozený opravdu důkladně a jediným průvodcem nám byla meluzína v oknech,takže mnoho tajemství před námi neukryl.Zná jej někdo ze začátku let devadesátých?Pakliže ano,tak jistě ví,co se skrývalo za těmi nízkými dvířky na nádvoří.

20 Teruška Teruška | E-mail | 29. června 2007 v 23:43 | Reagovat

Nestraste me, ja mam byt v lete na Housce pres noc....tak to nevim, jestli to tam preziju!!! Asi vlezu nekomu do spacaku a celou noc mu budu rikat, jak moc, ale opravdu moc se bojim :-D

21 Bára Bára | E-mail | Web | 5. července 2007 v 22:27 | Reagovat

Četla jsem knihu  básník v báglu a tam je toho hodně vysvětleno je to velmi zajímaví hrad a já se na něj letos chci jet podívat

22 ??? ??? | 6. července 2007 v 11:48 | Reagovat

Zdeněk,-a co tam za nima je????

ja bych tipoval ze nic jako v celem hrade!!!!

23 mnhnjkjgf mnhnjkjgf | 9. července 2007 v 11:53 | Reagovat

čau hrad Houska mě inspiroval především tím jak se jmenuje říkala jsem si:hrad HOUSKA?????? to je divné jméno!!!!! pak sem se tomu smála. potom ale byla jsem se taam podívat s kamarátkou byl to zrovna pátek 13. a pořád jsem se tomu smála s kamarádkou!!! a asi o týden později sem dostala zápal plic!!! a kamarádku srazilo auto!!!!!! naštěstí sme to obě přežili ve zdraví!! ale naše zvířata NE!!!!!!!! bylo to strašný!!!!! už nikdy sem se tomu hradu nesmála!!!!!!

24 mnhnjkjgf mnhnjkjgf | 9. července 2007 v 11:55 | Reagovat

a je mi 22 jj????

25 mnhnjkjgf mnhnjkjgf | 9. července 2007 v 11:55 | Reagovat

tagže si z vás neutahuju!!!!!!!

26 ossonic ossonic | E-mail | Web | 17. července 2007 v 23:25 | Reagovat

Pro milovníky záhad vyšla nová kniha

"Prokletý hrad Houska aneb Hynkovo tajemství",

popisující neuvěřitelný příběh K.H.Máchy, který hledá ve své době dívku, jíž potkal za záhadných okolností v první polovině 20.století. \\www.ospalik.cz

27 verča verča | 20. července 2007 v 9:59 | Reagovat

haluz

28 Laurac Laurac | E-mail | 20. července 2007 v 12:20 | Reagovat

Ahojky lidičky,no tak tuhle sobotu se tam máme jet podívat,ale tak po tom co tu čtu si to asi rozmyslim ,protože jsem nehoráznej strašpytel:-)

Ne-to byla jen sranda!Mě tyhle věci strašně přitahují,a tak se tam moc těšim.

Tady je moje icq-266-404-470,tak když budete chtít tak mi můžete napsat a já se s Vámi podělím o zážitky-jestli teda nějaké budou a nebo jestli se tam nezbláznim:-)

Jinak tady je číslo na kastelána hradu-487 876 195

                                                                             -728 351 101     Tak se můžete domluvit

A na www stránce -www.zahady.mysteria.cz jsou hustý fotky.

29 Laura Sorrow Laura Sorrow | Web | 25. července 2007 v 15:48 | Reagovat

Tenhle příběh mě zaujal natolik, že jsem si ho musela přečíst do konce.

30 Noname Noname | 10. srpna 2007 v 4:22 | Reagovat

Tenhle dopis, kterej napsal udajne K.H.Macha je podvrh, ten dopis jsem cetla, sice to nebyl original, ale kopie, a Byla tam spoustu chyb, ktery ukazovaly jasne na to, ze ten dopis Macha nepsal. Resili jsme to ve skole s nasim profesorem na Literaturu a rikal, ze je vseobecne znamo, ze je to podvrh....

31 gdtdfdvfhjtdgv gdtdfdvfhjtdgv | 16. srpna 2007 v 13:43 | Reagovat

ja si to myslim taky!!!!!!!!!!!!!!!!!

32 Poiuz Poiuz | 27. září 2007 v 19:03 | Reagovat

Opravdu ten dopis je doložený podvrh.. ale na hradě je mnohe íc pravděpodobnějších věcí..

Jinak: Kentaur s lukem je málo používaný křestanský symbol pro vyslyšenou modlidbu

          okolí je  radioaktivní: voda i půda, z toho pravděpodobně pramení historky o  dáblech a mutantech... lidé pili vodu a mohla se u nich projevit nemoc z ozáření...

Ale je pravda že se psychotronici shodují natom, že Houska je nejkoncentrovanější zona negativní energie v střední evropě...

33 noname noname | 28. října 2007 v 15:58 | Reagovat

Jeslti tedy ten dopis je podvrh..a nepsal ho Mácha,tak kdo tedy?Jestli to podvrh není,a Mácha opravdu byl v roce 2006 16. nebo 19.dne ,měsíce srpna..Tak to zákonitě má co dočinění s místem na hradě,nad kterým kroutí plno psychotroniků hlavou..jesli to dokázal Mácha,tak to dokáže i ten kdo to pochopí,podle mě je to podvrh jen částečně,protože někdo chtěl být důležitej a tak si k tomu něco přibarvil,a někdo tomu taky něco přidal..a tak..a já si myslím,že o všech věcech se samozřejmě neví.Ví se jen o něčem a to není až tak pravda...ale založeno přesto na pravdě---:-D  Když se dá víc lidí do hromady.....a založí se nějakej spolek..Tak se na něco přijde..Zkuste to,za to nic nedáte.. :-)

34 noname noname | 28. října 2007 v 16:01 | Reagovat

Důvodem byla fantastická domněnka, že na hradě je možno navázat kontakt s údajným "druhým světem." Podle našeho předběžného zjištění vedou pod celým komplexem hradu chodby. Při osobním průzkumu jsme nalezli pouze dva široké vstupy do sklepení. Oba ústily kousek od hradní kaple.Při vstupu jsme však po několika metrech narazili na zeď. Proč ? Nevím. (Inteligentní dotaz - asi proto, že byly zazděný. Něco na způsob dotazu z Krotitelů duchů : Kam vedou ty schody ? Nahoru.)

"Podívejme se tedy blíže na ony tajemné chodby. Na stěně jedné z nich byly nalezeny značky, podle odhadu by se mohlo jednat o nějaký druh abecedy. Při rozboru bylo zjištěno, že jde pravděpodobně o germánské magické znaky, kterým byla přisuzována magická moc (runy ?).

O tomto hradu se přítomní vyjádřili, že vyzařuje vlnění, které kolem vytváří trvalou negativní zeď. S takovým místem se můžete setkat všude tam, kde je něco nepřirozeného.

35 prdin prdin | E-mail | 12. prosince 2007 v 11:57 | Reagovat

zaimaveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

36 vohnout666 vohnout666 | 27. prosince 2007 v 11:49 | Reagovat

tak tam vsichni pojedem jestli nejste srabkove

37 Zámecký pán Zámecký pán | E-mail | 21. ledna 2008 v 16:57 | Reagovat

Na stránkách Národního památkového ústavu probíhá soutěž „O nejpohádkovější hrad nebo zámek“.

Vzhledem k tomu, že zámek Telč má už neskutečných 500 hlasů chtěl bych požádat o podpoření hradů a zámků ve správě NPÚ v Liberci – Sychrov, Bezděz, Trosky

Přímo na stránkách www.npu.cz je odkaz na hlasování a pak už stačí jen kliknout.

Můžete hlasovat tolikrát, kolik máte e-mailů

Díky moc!

P.S.: Posílejte prosím dál!!!

38 Kikina Kikina | E-mail | 3. února 2008 v 19:57 | Reagovat

Mno sž dneska sem četla takovej časopis z roku2006 a narazila sem na ten hrad... Stím vězněm, jak ho tam spustilï, aby se dozvěděli co tam je a že po chvíly chtěl ten vězěň nahoru, protože tam viděl hrůzu a pak, když ho vytáhli prostě zašedivěl... moje babičky bidlí nedaleko Litoměřic a tak sem se rozhodla, že až k ní zase pojedu o tytyo velké prázdniny zkusím tento hrad navštívit... prosím tady všechny co o tomto hradu ví své zkušenosti, nechť mi pošle nějaké své zážitky, či zážitky svých blízkých..... byla bych vám velice vděčná

39 dd dd | 4. února 2008 v 10:31 | Reagovat

rozhodli jsme se s kamarádem natočit krátký dokument o hradu Houska. Tak schválně co objevíme, na co narazíme.

40 Kikina Kikina | E-mail | 4. února 2008 v 11:39 | Reagovat

mno tak to mě zajímá co najdete... mohli by ste mi to nějak poslat prosíím ať vím co mě čeká....

41 dd dd | 4. února 2008 v 16:53 | Reagovat

rozhodně dáme vědět na co jsme narazili. zkusime tam prespat, ale uvidime jak nas tam kastelan privita. pak sem pošlu odkaz na video. jestli se teda vratime:))) ehm.

42 Kikina Kikina | E-mail | 5. února 2008 v 19:04 | Reagovat

mno tak v to doufám, že se vráti tak si to tam užijte kdy tam jedete???

43 dd dd | Web | 5. února 2008 v 21:24 | Reagovat

9.2. info dáme na hradhouska.ic.cz

44 Kikina Kikina | E-mail | 6. února 2008 v 17:16 | Reagovat

mno tak jo tak ať se vám tam líbí

45 kikina kikina | 7. února 2008 v 10:48 | Reagovat

tak hlavně sem zvědavá jestli se vám tam něco přihodí??? Tak hlavně ať se vám nic nestane....

46 corly corly | 8. února 2008 v 18:33 | Reagovat

jé....tam bych chtěla taky hrozně moc jet!!!!!

47 dd dd | Web | 10. února 2008 v 21:14 | Reagovat

lolzor. kastelán o tom nechce mluvit(tím myslím cokoliv, co se týká něčeho abstraktního, po čem my právě jdeme), okolí bezvadný samo o sobě.málo materiálu, slabá baterka a megaftipný přeřeky nás přesvědčili o další návštěvě, za 14 dní.

48 kikina kikina | 27. února 2008 v 13:51 | Reagovat

mno takže nic , jo??? Tak doufám že se vám to příště povede...

49 Ho Ho | E-mail | 27. února 2008 v 17:49 | Reagovat

Tak já řeknu Vám to tedy, uprostřed nádvoří hrábnout jest nutno, zvící díra o průměru půl metru objeví se na pokyn, dáno bude v osmnáct hodin. Hrabat rukama nutno jest, na zásyp narazíš, nejprv malé kameny, potom velké. Deska dubková otvor tento kryje, na zaťukání temnota odpoví zvukem. Přivázat se musíš kolem pasu a přítel držet jest pevně Tebe, jinak proud vstřícný pohltí Tě uvnitř. Hloubka veliká, převeliká, jako celý hrad

uvítá Tě a co uvidíš, řekne Ti, co uvidíš. Stěny hladké, dole drahokamy,

chodba úzká a sestupná, mnoho metrů sklání se. Světlo zelené uvidíš a hlasu

vydat nesmíš, jinak oči všude kolem vidí Tě. Už čas můj se naklonil, jíti musím, pozor dej a vrať se do hodiny. Jeden ať hlídá Tě a křídu dolů vezmi, jinak nevrátíš se.

50 maaria maaria | 9. dubna 2008 v 16:18 | Reagovat

no na Housku bych se taky klidně podívala, ale i na spoustu jiných hradů i bez jejich záhad..

Na druhou stranu nevím, proč by se některé ty pověsti nemohly zakládat na pravdě..

Ani exorcisté nejsou žádný výmysl a ty jak známo s dáblem mají hodně co do činění..

ještě jsem nepřišla na to, proč se lidi zdráhají uvěřit věcem mezi nebem a zemí, když je tolik nevyvratitelných důkazů..

51 i i | E-mail | 10. dubna 2008 v 16:22 | Reagovat

ahoj chtěla bych přespat na housce nevíte někdo jak se to dá zařídit.Buď te tak hodný a napište mi na email díky moc

52 Pavel P. Ries Pavel P. Ries | E-mail | 6. května 2008 v 21:45 | Reagovat

Zdeněk Patrick si nemyslí, že je dopis Máchy podvrhem: http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2006032501

Doporučuji - pokud na to ale naleznete sílu - přečíst si i další práce tohoto autora: Silnější než Däniken 1 - . 5. díl naleznete je na výše uvedené adrese v PDF formátu. Tak pěkné počtení, ale varuji vás, slabší jedinci můžou mít z tohoto čtení noční můry a ti ještě slabší, pořádné deprese.

53 Kristina Kristina | E-mail | Web | 8. června 2008 v 11:33 | Reagovat

ste vsichny blby nebo co?!prosim vas dyt na tom hrade nic neni Gja osobne

54 standa standa | E-mail | 10. června 2008 v 10:54 | Reagovat

Po vstupu do hradní kaple se mi opravdu udělalo poněkud nevolno...pociťoval jsem jakousi úzkost...to vše umocňoval dobově oděný průvodce se skvělým přednesem...je to magické místo...kdo ví...jsou věci mezi nebem a zemí...

Doporučuji všem návštěvu.

55 Téra Téra | 28. června 2008 v 19:12 | Reagovat

Zdravím, dnes jsme navštívili hrad Houska, jelikož jsem byla také zvědavá na všechny mýty a pověsti, které se povídají. Každopádně mám z hradu spoustu fotek, některé rozmazané některé normální... a dokonce jsme s sebou měli pejska, kterej s nama byl i v kapli a nejevil naproto zadne znamky strachu, jeste si tam lehnul a chladil se na dlažce... Každopádně je škoda, že fresky nejsou za celou dobu opravené, trochu divné ne? V kapli je velmi příjemně, všude jsme se cítili ok, jen trochu zvláštní ticho... a taky "teplo" ... většinou bývá v kaplích zima...           takže pro nás hezkej rodinnej výlet... nic paranormálního ...a to jsme měli hodně načteno a vysloveně se těšili....

56 Jana Jana | 4. července 2008 v 21:00 | Reagovat

ahoj,dnesk jsem navstivila tento hrad.Tri roky se sem snazila dostat.Zajimaji me zahady a tak jsem byla hooodne zvedava co me ceka...nevim jestli jsme zklamná nebo ne.řesto musim rict ze zvlastni pocity me rpvazeli.Jsemna tyhle veci docela citlivá.Pri vstupu na nádvori jsme se citila normálne,i kdyz nekterí popisuji bneni,já byla ok,presto tohle misto má hodne zvlastní energii.V mistech pozitivni,nekde dost negativní...Uz les kolem byl pro me zvlastnim,sama ybch se tam procházet nechtela.nevim proc,ale nezdalo se mi tam.Kolem je hodne zvalstnich mist,nevim proc a cim zvlatnihc ale pusobi to proste divne.Jiný hrad me nikdy nezaujal tak jako Houska a to jsem jich prošla opravdu hodne.ale jinak výhled a vlet je to hezký.Začínalo se v té proslulé kapli...cekala jsem neco zvlastniho,ale nekonalo se ,přesto nádych té mistnisti pro me nebyl nejak prijemný...možná protože jsme čeklaa nejakou udalost...tezko rict.Kdyz sme ovsem prisli spolecna s asiskipinovu do do slaonu s trofejemi a výklenkem kde se puvodne zobrazuje Oront,vypnulse proud,neslo pruvodkyni rozsvitit.Blikal vypínač,ale to se muže stát všude...Párkrát pak svetlozhaslo a vyplo.Sama průvodkyne nám sdelila ze z hradu dobrý pocit nemá.Prý tam spí zatim tři noci a tuto poslední to prý nešlo,nejradeji by ša spát domu,slšela v noci padat krbové náředí zuné zvuky,vapadalo to vypraveni docea verohodne...aůe tekzo rict zda to neni jen nejaký trik na navstevniky aby podporili povesti.Ale uprimne mohu rict ze smama vypadala vydesene kdyz svetlo zhasinalo.Ja sama jsem měla nejhrosi pocit z tohos salonu a z kaple.Navsteva stoji ale za to.Na me to pusoilo zvlastne..i to okoli a cesta po okoli...

57 Hans Hans | 7. července 2008 v 19:21 | Reagovat

Chybí ti tam, že Hrad (pekelnou bránu) hlídaly elitní jednotky vojsk, nikdy se nepřišlo proč se elita stahuje na tento bezvýznamný hrad, který byl postaven na strategicky ne moc výhodném místě bez vody..

Na hradě jsem byl dvakrát, jednou jeden den, jednou na tři noci ve stanu.. Zážitky? nejsou.. Temnota, lámající se dřevo jsem racionálně přisoudil zvířectvu,  různé stíny jsem přisoudil optickým klamům šera.. První noc nic.. Druhá noc? Co by asi tak stálo za zmínku, kromě podivného bouchání do kmenů stromů.

Nu a třetí noc? Silná bouřka a ač mám pro strach uděláno, tak šustění větru, mlácení hromů a podivné hlasy ozývající se z lesa vyděsily jak mne, tak kamarádku, Po utichnutí bouře bylo jasně slyšet, jak kolem našeho stanu někdo/něco prochází.  Přes tuto noc jsem zestárl o pár desítek let.. Tudíž kdo chce adrenalin, musí přespat poblíž hradu..

Znovu se tam vydávám s kamarádkou v září, chci probádat kompletní okolí a třebas i něco najít. Ano, mám strach, nebudu to zastírat, kolem hradu je podivná síla, která mi nejde vysvětlit, je toho tam spousty podivné a mám pocit, že nás tam nečeká nic dobrého..

58 Nemeis Nemeis | 16. července 2008 v 18:14 | Reagovat

...Právě jsem se vrátila z výletu - hradu Houska..a jsem totálně znechucená,těšila jsem se až budu mít tu možnost projít si hrad a na vlastní kůži se přesvědčit o temných silách.Nepopírám,že je Houska přinejmenším podivná..každopádně je komerční,svou vlastní historií nezajímavá-, nebo to tak alespon  tamější průvodkyně podávají, zřejmě jsem čekala víc a mrzí mě to.

59 kikina kikina | 10. prosince 2008 v 18:09 | Reagovat

PRO: dd tak co dostali jste se tam a bylo tam něco ???? doufám že žijete...dlouho sem tu nebyla a tak nemám přehled.... zatím čusky

60 martinka martinka | E-mail | 21. března 2009 v 19:48 | Reagovat

zajímají mě pověsti hradu houska mám jeden sepsanej na papíru ale je to divný když je těch spisů více chodim do 2.a.v liberci 30  do základní školy a mám ráda pověsti hradů.p.s.napíšu vám to sem zítra martinka

61 Milan Zacha Kučera Milan Zacha Kučera | E-mail | Web | 9. dubna 2009 v 6:20 | Reagovat

Tedy zvýšený úhyn ptáků tam není, půda v pohodě- vše tam roste jak má. Dopis Eduardu Hindlovi napsala naše fantasy autorka Vrbenská, ale dílo od ní jednou vypuštěné si žije vlastním životem.

Hrad nemá vnitřní zdi tlustší než ty venkovní. Co se týče lokace pekelné kaple, maslím, že je myšlena ta venku, zaniklá, nad hradem.

Fotky na Housce uděláte na prosto v pohodě a to i naprosté tmě sklepů jen s bleskem.

Záhady tam jsou, ale jinde na hradě.

62 Petr Kolář Petr Kolář | E-mail | Web | 14. dubna 2009 v 10:14 | Reagovat

No, ta kaple me taky zaujala uz jen kvuli tomu ze jsem tam nemohl dostat psa kterej delal vse proto aby utekl. . . Ja divnej pocit nemel  .. .

63 Dana Dana | E-mail | 17. dubna 2009 v 22:33 | Reagovat

Ahoj zitra jedem s pritelem na hrad Houska a berem si sebou i psa a jelikoz se zajimame o zahady a paranormalni jevy tak jsme zvedavy jestli je na tech vecech co se tyce tohoto hradu opravdu pravda.Az prijedem tak sem urcite napisu jak sme dopadli.

64 Dana Dana | E-mail | 21. dubna 2009 v 16:41 | Reagovat

Ahpoj tak pisu jak sem slibyla.Bohuzel musim rict ze ani jedno z toho co tady nekteri psali neni vubec pravda tech psu v nasi skupine bylo vic a zadny se nebal jit ani do zahrady ani do kaple a ani do mucirny cely hrad prolezly bez problemu.Ptala jsem se taky pana ktery tam pracuje a rikal ze ti lide co tvrdi ze psy se na Housce boji je jen vymysl a nic jinyho a tem co tvrdi ze jim je na Housce spatne atd.tak tem to jen preje a smal se u toho.Jediny co mi potvrdil je to,ze kaply hlida cerny mnich bez tvare a ze Houska je jediny hrad ktery je postaven tak jako by branil necemu aby se dostalo ven na svet.Takze to je vse....Jinak hrad pekny ale je toho malo.Ale klidne bych se tam jela podivat znovu.

65 Dana Dana | E-mail | 21. dubna 2009 v 16:45 | Reagovat

Zapomela bych napsat o fotkach.Fotky dopadly vsechny na vybornou par 2 fotky byli rozmazane ale to ne vinou duchu ale fotografa.

66 rsvjiiotmpj rsvjiiotmpj | E-mail | Web | 7. května 2009 v 9:38 | Reagovat

cSTSWe  <a href="http://wskeehwojfmy.com/">wskeehwojfmy</a>, [url=http://ghopzgbnwffr.com/]ghopzgbnwffr[/url], [link=http://ffmmxcprxghx.com/]ffmmxcprxghx[/link], http://mqiaejdlvcyg.com/

67 hszmkz hszmkz | E-mail | Web | 16. května 2009 v 7:03 | Reagovat

8G1wrx  <a href="http://aaqqrijimvwk.com/">aaqqrijimvwk</a>, [url=http://wwjpdenkwdvy.com/]wwjpdenkwdvy[/url], [link=http://nqxauctmzydy.com/]nqxauctmzydy[/link], http://txpsnqvxzkky.com/

68 zuzka zuzka | E-mail | 18. července 2010 v 1:59 | Reagovat

[65]: Musím reagovat na Tvůj komentář co jsi psala.Za 1 i když jste měli pse tak pokud nevíš tak na každýho to pusobí jinak jak u lidí tak u psů.Třeba můj přítel tam nepocítil nic zvláštního za to já ano,venku před hradem když jsem seděla na lavičkách u hradu jsem cítila 2krát že se mě někdo dotknul a nikdo u mě nebyl sama si to nedokáži vysvětlit co to bylo a musím na to pořád myslet co to bylo za druhý v kapli mi bylo trošku zle motala se mi hlava a na levé ruce jsem cítila zimu a fotka v kapli nám nevyšla.To samé cítí i psi.Tak jak lidi,někomu tam může být zle a někomu ne to samé je i u zvířat.Každý je jiný a vnímá to jinak.To by jsi měla uvědomit.Příjde mi že o Hradu víš kuloví a jen píšeš kdo co Ti řekne co tady čtu,jediný píšeš o psech co jste měli sebou.Víš co přespi tam a pak tu napiš co jsi zažila sama a nemluv za druhý kdo co Ti řekne.

69 cg cg | 4. srpna 2010 v 4:29 | Reagovat

[16]:jakým drogám?

70 andrea andrea | 7. srpna 2010 v 1:12 | Reagovat

Podle mě právě proto, že čekáte, že se tam něco přihodí, tak si ty pocity podvědomě namlouváte.

71 Veronika Veronika | 20. srpna 2010 v 20:12 | Reagovat

Včera jsem byla na Housce a také příliš očekávala. Nic zvláštního jsem tam necítila. S fotkami je to ale horší. Zejména z "loveckého sálu", vypadají jako focené přes špinavé sklo, objevují se tam shluky světlých kruhů, jakoby bublin, některé skoro září. Myslela jsem, že je to sluníčkem, ale tyto kruhy se objevují i na fotkách z podzemí. V dalších místnostech už to tak markantní není.

72 rosta rosta | E-mail | 1. prosince 2010 v 10:12 | Reagovat

chtělo by si to umýt čočku než se začne fotit :-)

73 martin pavlicek martin pavlicek | 3. února 2011 v 20:31 | Reagovat

já jsem tam byl a nic zajímavého sem tam neviděl

74 lesov lesov | 4. února 2011 v 18:17 | Reagovat

[13]: Psychotronikem asi nejste ale psychopatem zcela jistě, stejně jako Mácha. Víte to, že jo, že Mácha byl magor?! To není urážka nebo nadávka, to je prostě fakt, Vy kosmokomunikátore.

75 home loans home loans | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 5:27 | Reagovat

It's great that we are able to get the loan moreover, it opens new opportunities.

76 Tomas Tomas | 22. srpna 2012 v 13:31 | Reagovat

Na housce jsem nebyl. Píše se o hradu hodně, ale jedna věc mi nejde do hlavy. Kdybych vlastnil ten hrad, nebo jiné místo které je opredene tolika záhadami, tak bych se sám pustil do hledání. Třeba tady bych začal tím ze bych zjistil co je za zazdenym vchodem do sklepa pod kaplí o kterém se píše. To přece musí zajímat i majitele. Nebo je tam neco co majitel nechce nebo nemůže zveřejnit?

77 MIC MIC | 2. srpna 2015 v 8:29 | Reagovat

dopis je vymyšlenej.. ;) nemusíte se všeho chytat. je to podvrh. kolem housky se toho točí hodně. ale jestli to třeba není tím, že kousek je Bezděz, kterej je slavnější a majestátnější, každej jede spíš tam a nebýt těch legend, tak by na Housku nikdo nepřišel. je to marketingovej tah, nic víc. na housce jsem byl a fakt nic. teda až na tu kapli. a lesní cestu k Luňákově kapličce. ale to je zas jinej příběh a strašit malý děti, co se CHTĚJÍ bát, fakt nehodlám. Všichni se chcete jen bát a pak když pak prožijete něco paranormálního, tak se jdete podělat a rozbrečíte se. raději na to kašlete, děcka!

78 Winstonrep Winstonrep | E-mail | Web | 14. března 2017 v 13:25 | Reagovat

thanks for this colossal illuminating website, obstruct up the skilled jobless check out this <a href=http://onlinecasinos-x.com>online casinos</a> offers    , buy <a href=http://www.sextoysfun.net>sex toys</a>

79 ZdenekC ZdenekC | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 10:10 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

80 CaseyNix CaseyNix | E-mail | Web | 25. září 2017 v 0:57 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more>>></a>

81 IsiazUnele IsiazUnele | E-mail | 8. února 2018 v 15:13 | Reagovat

cialis kenya
http://cialiswalmart.us - cialis over counter at walmart
  with generic cialis pill
<a href="http://cialiswalmart.us">cialis over the counter at walmart
</a> - cialis time
cialis generics recent message

82 RickyRaimb RickyRaimb | E-mail | Web | 11. července 2018 v 19:22 | Reagovat

Опалубку из фанеры не так трудно собрать, но лимит циклов заливки составляет для нее всего 100 раз. Металлическая опалубка, в свою очередь, подразделяется на опалубку из стали и алюминия. Стальная опалубка надежна, выдерживает большие нагрузки, используется там, где требуется http://builderbest.byethost7.com/ особая точность в создании монолитных конструкций. Среди объектов, в возведении которых применяется именно стальная опалубка, можно назвать здания повышенной этажности, мосты, виадуки.

83 Kulpugh Kulpugh | E-mail | Web | Středa v 21:52 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings discomfort, aches. to Postpone trip doctors is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. However more often it is consequences excessive use antiperspirants with aluminum, violation rules personal hygiene, strong sweating. Redness triggers a close blouse, infected razor, the infection.
<a href=http://armpit.info/i-have-a-lump-under-my-armpit-which-doctor-should-i-visit>i have a lump under my armpit</a>  
Compaction under the arm, redness, lump getting warm? This is the boil that should operated on, after that take medications. first stage treat lotions, anti-inflammatory drugs. If the process is started, the required surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama