Jabber - konkurence ICQ

15. března 2009 v 10:37 | Ragnarök |  Počítače

V dnešní společnosti je téměř nemožné, hlavně mezi mladými lidmi nalézt někoho, kdo by nevěděl, co je to Instant Messaging. Nyní již nemusíme posílat papírové dopisy, psát kilometrové e-maily a čekat, než si adresát zkontroluje svoji schránku a odepíše nám. Nemusíme platit za drahé SMS zprávy, do kterých se stejně nevejde moc informací. Je tu už mnoho let Instant Messaging (IM), který usnadňuje a velmi zrychluje komunikaci mezi lidmi po internetu. Zatímco v České Republice je rozšířen především protokol ICQ (Oscar), který není zrovna nejlepší volbou, v zahraničí je také hojně rozšířen protokol Jabber, jež oproti ICQ disponuje mnoha výhodami.


Jabber a jeho hlavní výhody

Za více než deset let své existence se Jabber stal díky svým přednostem nejuznávanějím protokolem pro instantní komunikaci.

Největší výhodou Jabberu je jeho otevřenost a snadná rozšiřitelnost. Díky tomu s ním může pracovat kdokoliv. Nemusíte tolerovat rozmary jedné centrální uzavřené firmy, která protokol spravuje, jako je tomu třeba u ICQ. Jabber totiž žádnou takovou centrální autoritu nemá, pracuje na principu decentralizované serverové sítě. Tj. sítě složené z mnoha serverů různě po světě. Můžete si vybrat, který server chcete používat, nebo si dokonce můžete založit server vlastní. Díky tomuto nemůže dojít k výpadku celé sítě naráz, jako u ICQ, jehož funkčnost závisí právě na jednom centrálním serveru.
- Díky otevřenosti protokolu vám nikdo nebude nutit žádného oficiálního klienta, plného animací , reklamy a omalovánek, který zatěžuje procesor počítače a zabere hordy paměti. V nesmyslných licenčních podmínkách, s kterými musíte před instalací ICQ souhlasit je totiž zakázáno používání neoficiálních klientů. ..Můžete si vybrat z mnoha klientů, programovaných hlavně nadšenci z celého světa, kteří to nedělají pro výdělek, ale ve svém volném čase. Nebo se můžete stát jedním z nich a naprogramovat si klienta vlastního. Jabber lze používat bez problémů také na Unixových systémech, Apple MACu, atd...což s uzavřeným ICQ bez porušení licenčních podmínek nelze.
- Jabber neobsahuje spam. Jistě už vám na ICQ někdy přišly podivné zprávy z podivných ICQ kontaktů, které obsahovaly třeba hypertextové odkazy na reklamní stránky, přinejlepším, nebo na podvodné stránky obsahující viry, trojské koně, apod.
- Jabber používá Unicode. Tabulka Unicode obsahuje všechny znaky světa, to znamená, že vám od zahraničních přátel nepřijde jen tzv. "rozsypaný čaj".
- Základem Jabberu je kvalitní odesílání zpráv, ale to není vše. Nejen, že je vše rychlejší, hlavně díky tomu, že se registrujete na serveru v ČR, který je k vám blíž, než centrální server ICQ, ale Jabber také umožňuje posílání souborů, čtení RSS zpráv, přijímání počasí a televizních programů, konference (multichat), nebo transporty do jiných protokolů....
- Transporty do jiných protokolů. Že všichni ve vašem okolí používají ICQ? Nevadí, Jabber umožňuje již zmíněné transporty. Můžete tak ze svého Jabber účtu psát i kontaktům jiných sítí.
Existují klienti (programy), kteří zvládají více protokolů najednou. Můžete tak mít v contact listu ICQ i Jabber. Jde o např. Mirandu nebo QIP Infium.

Jak začít s Jabberem

Pokud jste se rozhodli, že Jabber vyzkoušíte, je třeba podniknout pár rychlých kroků. Vybrat si server,klienta a zaregistrovat si JID. Výběr serveru je jen na vás, doporučuji vybrat nejznámější český server Jabbim.cz, ale na českém poli jsou i další, např. Jabber.cz. Výběr klienta: Pokud používáte ICQ účet, na němž máte hodně kontaktů, doporučuji použití již zmíněných multi-protokolových klientů - Mirandy, QIP Infium nebo Pidgin. Pokud chcete, můžete mít Jabber klienta zvlášť, třeba originální program Jabbim. Nebo jiný - např. Psi...
Registrovat JID (Něco jako ICQ číslo - pro pochopení) můžete přímo v klientu. JID vypadá jako obyčejná e-mailová adresa - skládá se z vašeho nicku, zavináče a názvu serveru, může tak vypadat například takto: unknown@jabbim.cz.
Po spuštění programu vás uvítá okno, kde si můžete pomocí průvodce založit účet, nebo využít účet již existující. Po přihlášení uvidíte seznam kontaktů, velmi podobně jako u ICQ, nebo pokud máte právě vytvořený účet, prázdný seznam kontaktů, připravený pro přidávání přátel.

Závěrem

I když je u nás Jabber mnohem méně rozšířen, než ICQ, znám mnoho uživatelů, kteří na něj přešli a nemohou si jej vynachválit. S Jabberem přichází svoboda, ve které nemusíte souhlasit s omezujícími podmínkami, špatným klientem a nestabilní sítí plnou reklam, kterou vám vnucuje komerční společnost založená za účelem výdělků velkých sum peněz. Jabber nese s kvalitou i velký potenciál a možnosti rozšíření, doufám, že se mu jednou podaří získat si v IM místo, které si zaslouží!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Levin Ivan Levin | E-mail | Web | 1. března 2012 v 14:18 | Reagovat

Tento příspěvek se ukázalo být velmi užitečné pro mě. Podíval jsem se docela intenzivně informace, jako je tato. Díky za udržování takového vysoce informativní webové stránky.

2 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 22:15 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

3 Mariawar Mariawar | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 6:47 | Reagovat

Хотите разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут интим-товары

Один из самых популярных методов достигнуть сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью легко добиться стимуляции эрогенных зон. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему любимому. Это укрепит вашу связь и поможет стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди интим-товаров распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы обязательно отыщите то, что понравится вам обоим.</p>
Стоит заметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, вагинальные шарики, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, и другие игрушки для взрослых можно в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

4 Carolyntonse Carolyntonse | E-mail | 6. srpna 2017 v 1:13 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

5 Carolyntonse Carolyntonse | E-mail | 6. srpna 2017 v 11:58 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

6 Dol33larVobe Dol33larVobe | E-mail | 12. srpna 2017 v 19:52 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#b4ue0fQGaG>
<img>http://0.00000007.ru/3#QftwsCwDb5</img>
</a>
------------------------
Постоянно большое количество socks и proxy серверов онлайн
в данный момент: 33557 IP в 198 странах
<b>Высокая анонимность - мы гарантируем, что наши эксклюзивные прокси сервера целиком и полностью анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и всех абсолютно соединений без эксплуатации VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Скрыть или изменить свой IP можно 2-мя кликами мыши.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ доступные расценки на анлимитный доступ при самом высоком качестве
Наше правило - больше покупаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при истечении периода действия аккуанта.
ICQ бот на всех абсолютно тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что нужно для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#654z74txXz>Vip proxy</a>
__________
openvpn tls
русдосуг +в обход блокировки
конфигурация openvpn
обход блокировки вконтакте +в украине

7 GeorgeWhasp GeorgeWhasp | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 17:09 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>реквизиты ооо млм спб, сетевой маркетинг nl international</a>

8 Avito321Kida Avito321Kida | E-mail | 28. září 2017 v 16:39 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

продажа аккаунт на авито
как зарегистрироваться на авито если номер подтвержден в другом аккаунте
как пополнить счет на авито с телефона
сколько можно разместить объявлений на авито с одного аккаунта
авито ярославль мой кошелек

9 AlysonLel AlysonLel | E-mail | Web | 9. října 2017 v 9:20 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are close, it will be a torture. I am already panicking maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-used-for>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

10 AlysonTpd AlysonTpd | E-mail | Web | 11. října 2017 v 18:48 | Reagovat

https://youtu.be/ov8CrIJDbaM

11 CharlesMeece CharlesMeece | E-mail | Web | 23. října 2017 v 16:39 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

12 AlysonHlf AlysonHlf | E-mail | Web | 29. října 2017 v 17:25 | Reagovat

http://www.gamefreefun.com/profile/552544/carywhk0974

13 BethanyDao BethanyDao | 11. listopadu 2017 v 17:40 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and complained about his sleeplessness. I totally told him to <a href=http://www.bookmarkinglists.com/story.php?title=where-to-buy-clomid-clomiphene-online-without-prescription-%7C-order-now>site</a> and deal with it.

14 IgorSterb IgorSterb | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 18:35 | Reagovat

Зима сырость под ногами
Заходите  на предприятие  одеваете  бахилы и все чисто,
по доступной цене качественные бахилы
смотрите тут ===> <a href=http://vilada.ru/item/102-bakhily-pvd-povyshennojj-prochnosti>КАЧЕСТВЕННЫЕ НЕДОРОГИЕ БАХИЛЫ</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama